» Güncel  » Haberler

  

3.Kestane Balı Festivali
 
Doğanyurt Belediyesinin düzenlediği 3. Kestane Balı Festivali 03.08.2018 tarihinde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı başladı.
 
3. Kestane Balı Festivali programına Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 26. Dönem Milletvekili Murat Demir, Doğanyurt Kaymakamı Ahmet Altun, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Ak Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve çok sayıda halk katıldı.
 
Festivalin birinci günü  Doğanyurt Tepebaşı Camii’nde Şehitler ve Doğanyurt Ecdadı için Mevlid-i Şerif okutulmasıyla başladı.
 
İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından açılış konuşmalarına geçildi.
 
Festivallerin ilçeler için önemli olduğunu, adeta bir bayram yaşattığını ifade eden Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz; “Doğanyurt’ta yaptığınız bu festival aslında belki Karadeniz’in bir çok yerinde üretilen yada üretildiği iddia edilen kestane balının Doğanyurt adıyla markalaşmasını, tanınmasını sağlayacak. Doğanyurt bu konuda önemli bir mesafe almış durumda kendi ambalajını gerçekleştirmiş ve Doğanyurt kestane balını bu ambalajlarla piyasaya sürmüş durumda bundan dolayı ben öncelikle Belediye Başkanımızı, Kaymakamımızı ve çalışma arkadaşlarını huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum. İlçenin coğrafyası geniş köy sayısı fazla ve engebeli bir araziye sahip tabiî ki bu da belirli bir hizmetlerin gelmesini geciktirmiş olabilir. Karayolları konusunda 2017 yılına gelinceye kadar ilimizin önceliği Kastamonu´nun Ankara’ya ve daha sonrasında aynı şekilde İnebolu’ya Kastamonu üzerinden, Ankara’ya hızlı ulaşımı sağlamaktı ve bu amaca ulaşılmış. Artık Seydiler’den Ankara’ya kadar güzergah yapılmış. Şimdi Seydiler İnebolu arasında ihale süreci devam ediyor, o problemler çözülmüş durumda dolayısıyla ihalesi sonuçlanmış durumda. Artık ikinci öncelikli olan güzergâh birinci sıraya çıkmış o da Karadeniz sahil yolu. Bundan sonra Kastamonu’nun Karayolları Genel Müdürlüğünden talep edeceği işler listesinde Karadeniz sahil yolu birinci sırada yer alan bir hedeftir ve bu ilimizin bir hedefidir. Doğanyurt şuanda belki kilometre olarak değil ama zaman olarak en uzun sürede ulaştığımız ilçemiz bu süreyi mutlaka ve mutlaka kısaltmamız gerekiyor, onun için Doğanyurt’u Ağlı, Şenpazar Karayoluna bağlayan köy grup yolunu mutlaka ve mutlaka yapmamız gerekiyor. Onunda İl Özel İdaresi açısından Köy grup yolları açısından öncelikli yapmamız gereken birkaç yoldan birisi. Bu hizmetler gerçekleştiğinde ve sizlerde burada ürettiğiniz mal ve hizmetlerde kaliteyi yakaladığınızda Doğanyurt başka bir Doğanyurt olacak” şeklinde konuştu.
 
Kestane Balı Festivali Ağası seçimi ile devam eden program, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’e Festivale  katılımlarından dolayı plaket takdimi ile sona erdi.

 Haber Tarihi: 27.09.2018

HaberlerKAMUOYUNA
CAZİBELİ SU PROJESİ
LİMANİÇİ ÇOCUK PARKI YENİLENDİ
NECDET RUHİ AYGÜN ÖĞRETMENEVİ AÇILDI
ATATÜRK CADDESİ KALDIRIM VE PARKE ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
ATATÜRK CADDESİ PARKE ÇALIŞMASI BAŞLADI
SAHİL TAHKİMAT İŞİ
3.Kestane Balı Festivali
KORONAVİRÜS (COVİD-19) PANDEMİ MÜCADELE ÇALIŞMALARI VE ALINAN TEDBİRLER


1